HAKKIMIZDA

6 Ekim 2011 tarihinde Mersin’de Kontek Enerji ortaklığında kurulmuş bir Kontek Grup şirketidir. Merkon; Elektrik-Otomasyon, Proje ve Taahhüt işleri, Güneş Enerji Santralleri (GES), Güç kalitesi çözümleri ile Kontek'in distribütörlüğündeki hız kontrol üniteleri, PLC otomasyon ürünlerinin satış ve satış sonrası devreye alma işlemlerini gerçekleştirmektedir. Bugüne kadar edindiği mühendislik “know-how”ı ve sürekli geliştirme azmiyle başta Enerji Tasarrufu Çözümleri olmak üzere, üretim verimliliğini ve sürekliliğini arttıran çözümleri müşterilerine anahtar teslim mühendislik hizmetleri sunan bir “Elektrik-Elektronik Mühendisliği” firmasıdır.


✔ Vizyonumuz

Müşterilerimizin ihtiyaç duyduğu hizmet ve ürünler için kullandığımız teknoloji ve ürün markalarımız ile fark oluşturarak optimum çözümler üretmek müşterilerimize uçtan-uca mühendislik hizmetleri sunmak.


✔ Misyonumuz

Müşterilerimize sağladığı hizmet ve ürün kalitesini sürekli arttıran, uzman personeli ile müşteri odaklı çözümler üreten, kullandığı modern teknolojileri ile ülke ekonomisine katkıda bulunan, insana, etik değerlere çevreye ve yasalara saygılı bir şirket olmaktır.